EHLİYET SINAV TARİHLERİ
Ehliyet sınav tarihleri   Teorik (E-Sınav) ve Direksiyon Sınav tarihleri  olmak üzere 2 ayrı sınav olarak değerlendirilmektedir.
E-Sınav tarihleri, kayıt tarihinizden sonra ders programınızın bitmesi ile sınav harcınızı yatırıp, size en uygun tarih ve sınav merkezinizi seçmeniz ile kendiniz seçebilmektesiniz.
Direksiyon sınavları, e-sınavdan başarılı olmak kaydı ile; direksiyon derslerinizin de bitimi ile en yakın tarih için karar verebilirsiniz.

Kendi sınav tarihlerinizi 0542 747 40 28 den teyid edebilirsiniz.
DİKKAT!
EHLİYET SINAV TARİHLERİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ GELİŞME:
KLASİK TEORİK SINAVLAR KALDIRILMIŞTIR.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ARTIK SADECE ELEKTRONİK SINAV YAPMAKTADIR.

Milli Eğitim bakanlığı 2018 yılı itibariyle klasik merkezi teorik sınav uygulamasını bitirmiş, bunun yerine Elektronik Sınav (E-sınav) uygulaması başlatmıştır. Elektronik sınav uygulamasında sürücü adayları İstanbul ilinde Avrupa ve Anadolu yakasında bulunan 9 E-sınav merkezinden birini tercih ederek randevu alırlar. Randevu işlemleri kursumuz tarafından yürütülür. Sınava girmek için randevu saatinde sınav merkezinde bulunmak gerekir. Sınav, bilgisayar başında dokunmatik ekran üzerinde yapılır. Sınav sonucu, sıvav salonundan ayrılırken öğrenilir. Başarılı olan kursiyerler direksiyon eğitimlerini tamamlamalarının ardından ilk direksiyon sınavına dahil edilirler.

Mesaj Gönder
Whatsapp İletişim