Direksiyon sınavı artık eskisi gibi her sınava giren kişilerin geçebildiği türden bir sınav değildir.

Sınav sırasında,
– yokuşta kalkış yapma
– geri geri gitme
– iki araç arasına park etme gibi oldukça seçici uygulamalar yapılıyor. Bu da sürücü adaylarının direksiyon sınavında oldukça zorlanmalarına sebep oluyor.

Ayrıca ülkemizde diğer gelişmiş ülkelerde olduğu gibi otomatik vites araçların kullanılma oranı her geçen gün artıyor ve sürücü adaylarından bazıları ehliyetlerini aldıktan sonra sadece otomatik vites araç kullanmayı düşünmekteler.

Bu durumu göz önünde bulunduran Milli Eğitim Bakanlığı, sürücü adaylarının otomatik vites araçla sınava girerek “otomatik vites ehliyeti” alabilmelerine imkan sağlayan bir düzenleme yaptı.
Bu düzenleme ile almak istediğiniz ehliyet sınıfının otomatik versiyonuna başvurarak eğitim ve sınavlarda otomatik vites araç kullanmanız mümkün oluyor.

Kursumuza;
B-otomatik , A1-otomatik, A2-otomatik
sınıfı ehliyetler için müracaat edebilirsiniz.

Otomatik vites ehliyeti aldığınızda, ehliyet aldığınız sınıf kapsamında sadece otomatik vitesli araç kullanabilir, manuel vitesli araç kullanamazsınız.

Ancak daha sonra yine kursa müracaat ederek ehliyetinizi manuel vites ehliyetine çevirebilir ve böylelikle o sınıfa dahil olan bütün araçları kullanabilirsiniz.

Sürücü kursuna otomatik vites ehliyet almak için müracaat eden sürücü adayları, diğer sürücü adaylarından farklı olarak eğitimlerinde ve sınavlarında otomatik vites araç kullanırlar.

Mesaj Gönder
Whatsapp İletişim