EHLİYET ( B sınıfı – Otomobil Ehliyeti) “Ehliyet almak istiyorum” diyen bir sürücü adayının bahsetmek istediği ehliyet sınıfı genellikle B sınıfı ehliyettir.
B sınıfı Ehliyete sahip olan bir sürücü Otomobil, Kamyonet, Moped ve ATV kullanabilir.
Önce 50 soruluk Teorik Sınava girilir ve en az 35 soruya doğru yanıt vererek 70 puan almak gerekir.
Daha sonra 35 dakika süren son derece seçici bir Direksiyon Sınavına girilir. Direksiyon sınavında yokuşta kalkış yapabilmek, 25 metre geri geri gidebilmek ve iki araç arasına park edebilmek gerekir.
EHLİYET MÜRACAAT KOŞULLARI ve GEREKLİ EVRAKLAR
B sınıfı Ehliyet almak isteyenler 18 yaşını doldurmuş, 19 yaşından gün almış olmalıdır. 18 yaşını doldurmuş, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan veya Türkiye’de oturma izni bulunan herkes 4 adet Biometrik Fotoğraf, Öğrenim Belgesi ve Sağlık Raporu ile kursumuza müracaat edebilirler.
EĞİTİMLER
Otomobil Ehliyeti almak amacıyla kursumuza müracaat etmiş olan sürücü adayları, 34 saat Teorik Eğitim ve 16 saat Direksiyon Eğitimi alırlar.
TEORİK DERSLER
Trafik ve Çevre Bilgisi – 16 saat
İlkyardım Bilgisi – 8 saat
Araç Tekniği – 6 saat
Trafik Adabı – 4 saat
Teorik dersler başlamadan önce SMS ve/veya Sözlü görüşme ile kursiyerlerimize bilgi verilmektedir.
DİREKSİYON DERSLERİ
Kursiyerlerimiz öncelikle akan trafiğe hazır oluncaya kadar ( en az 2 saat ) pistte veya simülatörde direksiyon eğitimi alırlar.
Hazırlayıcı eğitimin ardından her kursiyer için 14 saatlik Akan Trafik eğitimi başlar.

NEDEN EZEL SÜRÜCÜ KURSUNDAN EĞİTİM ALINMALIDIR?
Direksiyon ders programınız size uygun zamanlar göz önünde bulundurularak yapılır. Dersleriniz planlanırken kesinlikle katılmanız mümkün olan saatler seçilir. Böylelikle direksiyon derslerinizin tamamına eksiksiz katılmanız mümkün olur.
Derslerde aracınızda tek kişi olacak ve bire bir olarak ders göreceksiniz.
Her dersiniz 50 dakika sürecek.
SADECE SINAV ALANINDA DEĞİL, TRAFİĞİN AKTIĞI HER YERDE ARAÇ KULLANIN

Direksiyon eğitimleri sürücü kurslarında genellikle direksiyon sınavının yapılacağı alanda “sınav alanını ezberletmeye yönelik” yapılır. Oysa sınav alanında dönüp durularak yapılan çalışmalar öğrenmeyi değil, ezberlemeyi amaçlar.
Ezel Sürücü Kursu olarak direksiyon çalışmalarımızın çoğunluğunu Akan Trafikte yapıyoruz. Böylelikle değişik trafik koşullarında araç kullanmayı öğrenerek, sınav sırasında sınav alanında karşınıza çıkabilecek her türlü sürprize karşı hazırlıklı olmuş olursunuz.
Bu da “yüksek sınav başarısı” anlamına gelir…
EHLİYETTE BENZERSİZ SİSTEMİMİZ İLE YÜKSEK BAŞARI
Ehliyet almak için kursumuza müracaat eden sürücü adaylarının araç kullanma ile ilgili o güne kadar ki birikimi birbirinden farklıdır. Bu nedenle öncelikle durumunuzu ölçüp değerlendiriyor, bu değerlendirme sonucuna göre size özel bir eğitim içeriği planlıyoruz.
KİŞİYE ÖZEL DİREKSİYON EĞİTİMİ SEVİYENİZE GÖRE PROGRAM İÇERİĞİ
Daha önce hiç araç kullanmamış,
Az çok araç kullanma denemesi yapmış,
Kendi aracını kullanabilecek kadar kendine güvenen bir sürücü adayı olabilirsiniz.
Belki de bu tanımlamalar sizin durumunuzu tam olarak tarif etmemiş de olabilir. Her ne olursa olsun biz sizin seviyenizi ölçerek alacağınız 16 saatlik eğitimi sizin ihtiyaçlarınıza uygun ders içerikleri ile planlıyoruz.
Tamamı “ileri ve güvenli sürüş teknikleri” sertifikalı, tam donanımlı, güler yüzlü, anlayışlı ve sabırlı direksiyon öğretmenlerimiz ile araç kullanmanın keyfini süreceksiniz….

Mesaj Gönder
Whatsapp İletişim