Eğer ki “Motosiklet ehliyeti almak istiyorum” diyorsanız, öncelikle kullanmak istediğiniz motosikletin silindir hacmi, motor gücü ve ağırlığı gibi özelliklerine uygun bir ehliyet sınıfı üzerinde karar vermelisiniz.
A1 Sınıfı (125 cc ye kadar)  – A2 Sınıfı (500 cc ye kadar) – A Sınıfı (bütün motosikletler)
Motosiklet ehliyeti çeşitleri ve hangi ehliyetle hangi motosikletleri kullanabileceğiz gibi sorularınıza yanıt alabilmeniz ve alacağınız ehliyete doğru kararı vermenize yardımcı olabilmemiz için sizleri kursumuza bekliyoruz.
MOTOSİKLET EHLİYETİ EĞİTİMLERİMİZ
Bisiklet kullanmayı bilen herkes motosiklet ehliyeti almak için kursumuza müracaat edebilir. Daha önce motosiklet kullanmış olmanız gerekmez. Kursumuzda verilen eğitimler sınavı geçebilmenin ötesinde olup, trafikte motosiklet kullanmaya başlamanız için yeterli düzeydedir.
MOTOSİKLET EHLİYETİ ALACAKLARA 13 SAAT EĞİTİM
Motosiklet eğitimlerine teorik bilgilendirme ile başlanır. Teorik eğitimlerde motosikletler ve koruma ekipmanları tanıtılır. Daha sonra trafiğe kapalı alanda 12 saat temel sürüş ve hakimiyet eğitimi verilir.  Hakimiyet eğitimi tamamlanınca 1 saat akan trafikte sınav provası yapılarak eğitimler tamamlanır.
Eğitimlerimizde her katılımcı için ayrı bir motosiklet, hijyenik başlık, kask, dizlik, dirseklik, eldiven, korumalı motosiklet montu, kulaklıklı telsiz ve yağmurluk tahsis edilir.

MOTORSİKLET EHLİYETİ – A1 SINIFI EHLİYET
A1 sınıfı ehliyete müracaat etmek için 16 yaşını doldurmuş olmak yeterlidir.
A1 sınıfı motosiklet ehliyetini genellikle 18 yaşına ulaşmamış motosiklet sürücüleri tercih etmektedir. Eğer 18 yaşını doldurmuşsanız size A1 yerine A2 sınıfını öneriyoruz. A2 sınıfı ehliyet alarak piyasada yaygın olarak kullanılan motosikletlerin büyük çoğunluğunu kullanabilirsiniz.
Silindir hacmi 125 cc ye kadar olan motosikletler A1 sınıfı ehliyet ile kullanılabilir.

MOTORSİKLET EHLİYETİ – A2 SINIFI EHLİYET
Motor gücü 35 kw ‘ya kadar olan (47 beygire kadar) motorsikletler A2 sınıfı ehliyetle kullanılabilmektedir.  Bunu 500 cc silindir hacmine kadar motosikletlerin A2 ehliyetle kullanılabildiği şeklinde de düşünebiliriz.
A2 sınıfı ehliyet almak için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir.
Eğitimlerde öncelikle trafiğe kapalı alanda daha küçük boyut ve ağırlığa sahip olan A1 sınıfına uygun motosikletlerle çalışılır. Yeterli seviyeye gelindikten sonra A2 sınıfı motosikletle eğitiminiz tamamlanır.

MOTOSİKLET EHLİYETİ – A SINIFI EHLİYET
A sınıfı ehliyet alarak istisnasız bütün motorsikletleri kullanabilirsiniz.
A sınıfı ehliyete müracaat etmek için 24 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Ya da 20 yaşını doldurmuş olup iki yıllık A2 sınıfı ehliyete sahip olmanız da yeterlidir.
Eğitimlere öncelikle trafiğe kapalı alanda A1 sınıfı eğitim araçları ile başlanır. Ardından A2 sınıfı eğitim araçları ile motosiklete tamamen hükmetmeniz sağlandıktan sonra A sınıfı motosiklete geçilir ve akan trafik çalışmalarıyla eğitimleriniz tamamlanır.
MOTOSİKLET EHLİYETİ ALMA SÜRECİ
Daha önceden herhangi bir ehliyetiniz yoksa hem teorik, hem direksiyon sınavına girmeniz gerekir. Ancak daha önceden alınmış bir ehliyetiniz varsa (örneğin otomobil ehliyeti) bu durumda sadece direksiyon sınavına girmeniz yeterli olur.
MOTOSİKLET EHLİYETİ DİREKSİYON SINAVI
Direksiyon sınavı 35 dakika sürer. İlk 5 dakikada motosiklet ile ilgili teorik bilgiler verilir. Ardından trafiğe kapalı alanda slalom, engelden kaçma ve platform üzerinden geçme uygulamaları yapılır. Bu uygulamaları başarı ile tamamlayan sürücü adayları akan trafiğe çıkarılır ve araçla takip edilir. Trafik sürüşünde de başarılı olanlar ehliyet almaya hak kazanır.
MOTOSİKLET EHLİYETİ İÇİN NEDEN EZEL SÜRÜCÜ KURSU?
Ezel sürücü kursunda motosiklet eğitimleri klasik sürücü kurslarına göre çok farklıdır.  Sizden daha önce motosiklet kullanmış olmanız beklenmez. Siz de ilk deneyiminizi Ezel Sürücü Kursu’nda güvenle yaşayabilir, güvenli ve defansif motosiklet kullanan  bir sürücü olarak mezun olabilirsiniz.
ÖNCE GÜVENLİĞİNİZ
Motosiklet sürücü adaylarının eğitimi diğer araçlardan çok farklıdır. Düşme, çarpma neticesinde yaralanma ihtimaliniz bulunmaktadır. Eğitim alacağınız kurumu tercih ederken en önemli nokta güvenliğiniz olmalıdır.
Bu nedenle eğitimlerimizde güvenliği ön planda tutuyoruz. Güvenliğiniz için uyguladığımız sistem basamakları:
– Seviyenize uygun eğitim aracı ile başlangıç
– Kolaydan zora kademeli eğitim
– Eğitim alanının güvenli fiziki koşulları
– Gücü sınırlandırılmış eğitim araçları
– Düşmeyi engelleyen özel aparat kullanımı
– Tam teşekküllü koruma ekipmanı
– Uzman eğitimciler eşliğinde çalışma
– Telsizle kulaklıktan yönlendirme
SERTİFİKALI EĞİTMENLER
Tamamı “İleri ve Güvenli Sürüş Teknikleri” sertifikalı, tam donanımlı, tecrübeli, sabırlı ve anlayışlı eğitmenlerimiz eşliğinde motosiklet kullanmanın keyfini süreceksiniz…
UNUTMAYIN! MOTOSİKLETE BİNMEK BAŞKA, MOTOSİKLET SÜRMEK BAŞKADIR…

Hemen başvurmak için 0542 747 40 28 den bizlere ulaşabilirsiniz…

Mesaj Gönder
Whatsapp İletişim